
Littelfuse Inc.
Product No:
04773.15MRET1P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FUSE CERM 3.15A 500VAC 400VDC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.9925
2.9925
5
2.8937
14.4685
10
2.79395
27.9395
50
2.19488
109.744
100
1.79588
179.588
250
1.745948
436.487
500
1.496535
748.2675
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Color | - |
| Series | 477 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Fuse Type | Cartridge, Ceramic |
| Melting I²t | 50.109 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Response Time | Slow Blow |
| Package / Case | 5mm x 20mm (Axial) |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | cULus, PSE, SEMKO, VDE |
| Size / Dimension | 0.228" Dia x 0.886" L (5.80mm x 22.50mm) |
| DC Cold Resistance | 27.7 Ohms |
| Voltage Rating - AC | 500 V |
| Voltage Rating - DC | 400 V |
| Current Rating (Amps) | 3.15 A |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 100A AC, 1.5kA DC |