
Littelfuse Inc.
Product No:
0498125.TXN
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FUSE AUTO 125A 32VDC AUTO LINK
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.1085
6.1085
5
5.8976
29.488
10
5.6867
56.867
50
4.4232
221.16
100
3.686
368.6
250
3.580702
895.1755
500
3.054136
1527.068
1000
2.896151
2896.151
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Color | Pink |
| Series | MIDI® 498 |
| Package | Bulk |
| Fuse Type | Automotive |
| Melting I²t | 73200 |
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Response Time | Slow Blow |
| Package / Case | Auto Link |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | - |
| Size / Dimension | 1.614" L x 0.472" W x 0.315" H (41.00mm x 12.00mm x 8.00mm) |
| DC Cold Resistance | 0.000394 Ohms |
| Voltage Rating - DC | 32 V |
| Current Rating (Amps) | 125 A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1kA |