
Weidmüller
Product No:
0538860000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THRU 12-22AWG
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.3385
9.3385
10
7.99615
79.9615
25
7.63116
190.779
50
6.85995
342.9975
100
6.494675
649.4675
250
5.885782
1471.4455
500
5.479866
2739.933
1000
5.175438
5175.438
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Weidmüller |
| Type | Feed Through |
| Color | Beige |
| Series | SAK |
| Package | Bulk |
| Features | Diode |
| Fuse Type | - |
| Voltage - UL | - |
| Current - IEC | 10 A |
| Voltage - IEC | 380V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 2; Connected |
| Stripping Length | 9mm |
| Terminal - Width | 6.0mm |
| Termination Style | Screw |
| Number of Positions | 4 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-22 AWG |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.5-4mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |