
Molex
Product No:
0547220204
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN RCPT 20POS SMD GOLD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0045
2.0045
10
1.81545
18.1545
25
1.70392
42.598
50
1.63001
81.5005
100
1.55591
155.591
250
1.40771
351.9275
500
1.296579
648.2895
1000
1.111358
1111.358
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Series | SlimStack 54722 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Receptacle, Center Strip Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Product Status | Active |
| Height Above Board | 0.045" (1.14mm) |
| Base Product Number | 054722 |
| Number of Positions | 20 |
| Mated Stacking Heights | 1.5mm |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |