
NMB Technologies Corporation
Product No:
06025SA-12T-ET-D0
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.7205
12.7205
10
12.13815
121.3815
25
11.41558
285.3895
50
10.982
549.1
100
10.11503
1011.503
250
9.464812
2366.203
500
9.320298
4660.149
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | NMB Technologies Corporation |
| RPM | 7500 RPM |
| Noise | 47.0dB |
| Width | 25.00mm |
| Series | 06025SA |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Air Flow | 37.8 CFM (1.06m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | Auto Restart, Speed Sensor (Tach) |
| Termination | 3 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 5.2 W |
| Voltage Range | 7 ~ 13.2VDC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | - |
| Static Pressure | 0.630 in H2O (156.9 Pa) |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Lifetime @ Temp. | 40000 Hrs @ 60°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 60mm L x 60mm H |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 0.430A |
| Operating Temperature | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |