
NMB Technologies Corporation
Product No:
06025VA-12Q-AU-03
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.924
18.924
10
17.2786
172.786
25
16.62272
415.568
50
15.52908
776.454
100
14.32619
1432.619
250
14.107462
3526.8655
500
13.998098
6999.049
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | NMB Technologies Corporation |
| RPM | 9200 RPM |
| Noise | 54.0dB |
| Width | 25.00mm |
| Series | 06025VA |
| Weight | - |
| Package | Box |
| Air Flow | 39.2 CFM (1.10m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 6 W |
| Voltage Range | 7 ~ 13.2VDC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | cULus, VDE |
| Static Pressure | 0.980 in H2O (244.0 Pa) |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Lifetime @ Temp. | 40000 Hrs @ 60°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 60mm L x 60mm H |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 06025VA |
| Current Rating (Amps) | 0.500A |
| Operating Temperature | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |