0603-11NK
API Delevan Inc.
Product No:
0603-11NK
Description:
FIXED IND 11NH 700MA 86 MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 31 @ 250MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 11 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm)
DC Resistance (DCR) 86mOhm Max
Current Rating (Amps) 700 mA
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 4GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz