0603-82NJ
API Delevan Inc.
Product No:
0603-82NJ
Description:
FIXED IND 82NH 400MA 540MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 34 @ 150MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 82 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm)
DC Resistance (DCR) 540mOhm Max
Current Rating (Amps) 400 mA
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 1.7GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz