0603F563Z250CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
0603F563Z250CT
Description:
CAP CER 0.056UF 25V Y5V 0603
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance -20%, +80%
Lead Style -
Capacitance 0.056 µF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C