0603F683M500CG
Walsin Technology Corporation
Product No:
0603F683M500CG
Description:
CAP CER 0.068UF 50V Y5V 0603
Series -
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 0.068 µF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -25°C ~ 85°C