0603J5000122KXT
Knowles Syfer
Product No:
0603J5000122KXT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Description:
CAP CER 1200PF 500V X7R 0603
User Guide
Mfr Knowles Syfer
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1200 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number 0603J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C