0603J5000122MXR
Knowles Syfer
Product No:
0603J5000122MXR
Description:
CAP CER 1200PF 500V X7R 0603
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style -
Capacitance 1200 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number 0603J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C