0603J5002P20BCT
Knowles Syfer
Product No:
0603J5002P20BCT
Description:
CAP CER 2.2PF 500V C0G/NP0 0603
Features -
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 2.2 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number 0603J
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C