0603N391G100CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
0603N391G100CT
Description:
CAP CER 390PF 10V C0G/NP0 0603
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 390 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C