0603N7R0C500CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
0603N7R0C500CT
Description:
CAP CER 7PF 50V C0G/NP0 0603
Features -
Tolerance ±0.25pF
Lead Style -
Capacitance 7 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C