
Littelfuse Inc.
Product No:
0603SFF250F/32-2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 32VDC 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.121
1.121
5
1.0811
5.4055
10
1.01175
10.1175
50
0.83733
41.8665
100
0.697775
69.7775
250
0.680314
170.0785
500
0.575643
287.8215
1000
0.505866
505.866
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Color | - |
| Series | SFF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Melting I²t | 0.115 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Response Time | Fast Blow |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Approval Agency | UL |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W x 0.031" H (1.60mm x 0.80mm x 0.80mm) |
| DC Cold Resistance | 0.035 Ohms |
| Voltage Rating - DC | 32 V |
| Current Rating (Amps) | 2.5 A |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A |