
Littelfuse Inc.
Product No:
0695030.L
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FUSE AUTO 30A 32VDC 50 PC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.774
2.774
5
2.6391
13.1955
10
2.50705
25.0705
50
2.02293
101.1465
100
1.71513
171.513
250
1.671202
417.8005
500
1.407311
703.6555
1000
1.253392
1253.392
5000
1.099464
5497.32
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Color | Pink |
| Series | MCASE™ 695 |
| Package | Box |
| Fuse Type | Automotive |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Response Time | Slow Blow |
| Package / Case | Auto Link |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | - |
| Size / Dimension | 0.421" L x 0.244" W x 0.689" H (10.70mm x 6.20mm x 17.50mm) |
| Voltage Rating - DC | 32 V |
| Current Rating (Amps) | 30 A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1kA |