
Littelfuse Inc.
Product No:
07771.25MRET1P
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.9665
1.9665
5
1.8753
9.3765
10
1.7822
17.822
50
1.43792
71.896
100
1.219135
121.9135
250
1.187918
296.9795
500
1.000331
500.1655
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Color | - |
| Series | 777 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Melting I²t | 2.7 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Response Time | - |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CQC, KC, TUV, UR |
| Size / Dimension | 0.142" Dia x 0.354" L (3.60mm x 9.00mm) |
| DC Cold Resistance | 0.07 Ohms |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Current Rating (Amps) | 1.25 A |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 50A |