
Phoenix Contact
Product No:
0790433
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CONN TERM BLK FEED THROUGH GRAY
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.0725
9.0725
10
8.8236
88.236
50
8.246
412.3
100
7.58632
758.632
250
7.009138
1752.2845
500
6.679279
3339.6395
1000
6.267017
6267.017
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Phoenix Contact |
| Type | Feed Through |
| Color | Gray |
| Series | CLIPLINE OTTA |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Fuse Type | - |
| Current - UL | 30 A |
| Voltage - UL | 600V |
| Current - IEC | 41 A |
| Voltage - IEC | 800V |
| Product Status | Active |
| Disconnect Type | - |
| Number of Levels | 1 |
| Stripping Length | - |
| Terminal - Width | 11.0mm |
| Termination Style | Bolt and Nut |
| Number of Positions | 2 |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.1-6mm² |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |