
RAF Electronic Hardware
Product No:
0801-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
1/8HD X 3/8 X 2-56 THD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.2205
3.2205
5
3.0552
15.276
10
2.9754
29.754
25
2.89446
72.3615
50
2.81428
140.714
100
2.653445
265.3445
250
2.492572
623.143
500
2.412183
1206.0915
1000
2.331775
2331.775
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.083" (2.11mm) |
| Thread Size | #2-56 |
| Head Diameter | 0.125" (3.18mm) 1/8" |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Pan Head |
| Length - Overall | 0.458" (11.63mm) |
| Length - Below Head | 0.375" (9.53mm) 3/8" |