
NMB Technologies Corporation
Product No:
08015SS-12L-AL-00
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.3145
11.3145
10
10.80055
108.0055
25
10.1574
253.935
50
9.77151
488.5755
100
9.00011
900.011
250
8.421522
2105.3805
500
8.292968
4146.484
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | NMB Technologies Corporation |
| RPM | - |
| Noise | - |
| Width | 15.00mm |
| Series | 08015SS |
| Weight | - |
| Package | Box |
| Air Flow | - |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | Auto Restart, Locked Rotor Sensor |
| Termination | 3 Wire Leads |
| Bearing Type | Sleeve |
| Voltage Range | - |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | - |
| Static Pressure | - |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 80mm L x 80mm H |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 08015SS |
| Current Rating (Amps) | - |
| Operating Temperature | 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C) |