0805-43NK
API Delevan Inc.
Product No:
0805-43NK
Description:
FIXED IND 43NH 500MA 340MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 60 @ 500MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 43 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
DC Resistance (DCR) 340mOhm Max
Current Rating (Amps) 500 mA
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 1.65GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 200 MHz