0805-471J
API Delevan Inc.
Product No:
0805-471J
Description:
FIXED IND 470NH 220MA 1.7OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 33 @ 100MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 470 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
DC Resistance (DCR) 1.7Ohm Max
Current Rating (Amps) 220 mA
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 375MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz