0805-47NJ
API Delevan Inc.
Product No:
0805-47NJ
Description:
FIXED IND 47NH 500MA 310MOHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 60 @ 500MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 47 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
DC Resistance (DCR) 310mOhm Max
Current Rating (Amps) 500 mA
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 1.65GHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 200 MHz