0805-561J
API Delevan Inc.
Product No:
0805-561J
Description:
FIXED IND 560NH 210MA 1.9OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 23 @ 50MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 560 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
DC Resistance (DCR) 1.9Ohm Max
Current Rating (Amps) 210 mA
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 340MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz