0805-681J
API Delevan Inc.
Product No:
0805-681J
Description:
FIXED IND 680NH 190MA 2.2OHM SMD
Ratings -
Q @ Freq 23 @ 50MHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 680 nH
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
DC Resistance (DCR) 2.2Ohm Max
Current Rating (Amps) 190 mA
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 200MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz