0805B105K250CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
0805B105K250CT
Description:
CAP CER 1UF 25V X7R 0805
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5633
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 1 µF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C