0805B331K201CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
0805B331K201CT
Description:
CAP CER 330PF 200V X7R 0805
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 330 pF
Applications SMPS Filtering
Product Status Active
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C