0805N220G501CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
0805N220G501CT
Description:
CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 0805
Features -
Tolerance ±2%
Lead Style -
Capacitance 22 pF
Applications SMPS Filtering
Product Status Active
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C