0805N2R7B160CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
0805N2R7B160CT
Description:
CAP CER 2.7PF 16V C0G/NP0 0805
Features -
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 2.7 pF
Applications General Purpose
Product Status Active
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C