0805N680K101CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
0805N680K101CT
Description:
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0805
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style -
Capacitance 68 pF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C