0805N9R1B500CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
0805N9R1B500CT
Description:
CAP CER 9.1PF 50V C0G/NP0 0805
Features -
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 9.1 pF
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C