0805X106J6R3CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
0805X106J6R3CT
Description:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 10 µF
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 85°C