
Amphenol RF
Product No:
082-3202
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
N STRAIGHT CLAMP PLUG FOR RG8, R
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
24.282
24.282
10
21.26575
212.6575
25
20.3471
508.6775
50
19.69065
984.5325
100
19.034295
1903.4295
250
17.984108
4496.027
500
17.459043
8729.5215
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Includes | 6 pcs - 1 Connector, 1 Clamp, 1 Contact, 1 Gasket, 1 Nut, 1 Washer |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Nickel |
| Cable Group | RG-8, 8A, 9, 9A, 9B, 87, 213, 214, 225, 302, 393 |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Silver |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Connector Type | Plug, Male Pin |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Connector Style | N Type |
| Frequency - Max | 11 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Clamp |
| Base Product Number | 082-320 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Silver |
| Center Contact Material | Brass |