
Amphenol RF
Product No:
082-6330
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN N JACK STR 50 OHM SOLDER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.217
12.217
10
10.82525
108.2525
25
10.40858
260.2145
50
9.9921
499.605
100
9.437015
943.7015
250
8.604302
2151.0755
500
8.049198
4024.599
1000
7.383048
7383.048
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | Extended Insulation |
| Includes | 2 pcs - 1 Connector, 1 Gasket |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | White Bronze |
| Cable Group | - |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Silver |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Connector Type | Jack, Female Socket |
| Fastening Type | Threaded |
| Insertion Loss | 0.15dB |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 1500 V |
| Connector Style | N Type |
| Frequency - Max | 11 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | Flange |
| Ingress Protection | Weatherproof |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | 082-633 |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 165°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Phosphor Bronze |