
RAF Electronic Hardware
Product No:
0820-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
PANEL SCREW PAN SLOTTED #4-40
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.178
1.178
5
0.9842
4.921
10
0.8854
8.854
25
0.7866
19.665
50
0.70813
35.4065
100
0.688465
68.8465
250
0.668762
167.1905
500
0.649097
324.5485
1000
0.590092
590.092
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.107" (2.72mm) |
| Thread Size | #4-40 |
| Head Diameter | 0.172" (4.37mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Pan Head |
| Length - Overall | 0.544" (13.82mm) |
| Base Product Number | 0820-S |
| Length - Below Head | 0.438" (11.13mm) 7/16" |