
RAF Electronic Hardware
Product No:
0822-S-12
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
PANEL SCREW PAN SLOTTED #4-40
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.387
1.387
5
1.159
5.795
10
1.0431
10.431
25
0.92682
23.1705
50
0.8341
41.705
100
0.811015
81.1015
250
0.787854
196.9635
500
0.764674
382.337
1000
0.695153
695.153
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Zinc |
| Features | - |
| Material | Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.107" (2.72mm) |
| Thread Size | #4-40 |
| Head Diameter | 0.172" (4.37mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Pan Head |
| Length - Overall | 0.669" (17.00mm) |
| Base Product Number | 0822-S |
| Length - Below Head | 0.563" (14.30mm) 9/16" |