
RAF Electronic Hardware
Product No:
0823-SS-20
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
11/64HD X 5/8 X 4-40 THD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.584
2.584
5
2.4529
12.2645
10
2.38925
23.8925
25
2.32484
58.121
50
2.26005
113.0025
100
2.130945
213.0945
250
2.001802
500.4505
500
1.93724
968.62
1000
1.872659
1872.659
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Passivated |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.107" (2.72mm) |
| Thread Size | #4-40 |
| Head Diameter | 0.172" (4.37mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Pan Head |
| Length - Overall | 0.732" (18.59mm) |
| Base Product Number | 0823-SS |
| Length - Below Head | 0.625" (15.88mm) 5/8" |