
RAF Electronic Hardware
Product No:
0846-SS-20
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
1/4HD X 9/16 X 8-32 THD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.9925
2.9925
5
2.8386
14.193
10
2.76355
27.6355
25
2.68926
67.2315
50
2.6144
130.72
100
2.464965
246.4965
250
2.315606
578.9015
500
2.240917
1120.4585
1000
2.166218
2166.218
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | Passivated |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.156" (3.96mm) 5/32" |
| Thread Size | #8-32 |
| Head Diameter | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Pan Head |
| Length - Overall | 0.719" (18.25mm) |
| Base Product Number | 0846-SS |
| Length - Below Head | 0.563" (14.29mm) |