
RAF Electronic Hardware
Product No:
0847-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
1/4HD X 5/8 X 8-32 THD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.6455
4.6455
5
4.5201
22.6005
10
4.39755
43.9755
25
4.275
106.875
50
4.03085
201.5425
100
3.908585
390.8585
250
3.54217
885.5425
500
3.420038
1710.019
1000
3.297896
3297.896
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.156" (3.96mm) 5/32" |
| Thread Size | #8-32 |
| Head Diameter | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Pan Head |
| Length - Overall | 0.781" (19.84mm) 25/32" |
| Length - Below Head | 0.625" (15.88mm) 5/8" |