
RAF Electronic Hardware
Product No:
0882-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
5/16HD X 11/16 X 10-32 THD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.0325
6.0325
5
5.871
29.355
10
5.7114
57.114
25
5.55294
138.8235
50
5.23564
261.782
100
5.076895
507.6895
250
4.600964
1150.241
500
4.442295
2221.1475
1000
4.283636
4283.636
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.180" (4.57mm) |
| Thread Size | #10-32 |
| Head Diameter | 0.313" (7.94mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Pan Head |
| Length - Overall | 0.868" (22.04mm) |
| Length - Below Head | 0.688" (17.46mm) |