
RAF Electronic Hardware
Product No:
0883-SS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
5/16HD X 3/4 X 10-32 THD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.7715
3.7715
5
3.5853
17.9265
10
3.49125
34.9125
25
3.3972
84.93
50
3.30277
165.1385
100
3.1141
311.41
250
2.925354
731.3385
500
2.831
1415.5
1000
2.736636
2736.636
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Type | Panel Screw |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.180" (4.57mm) |
| Thread Size | #10-32 |
| Head Diameter | 0.313" (7.94mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Pan Head |
| Length - Overall | 0.930" (23.62mm) |
| Length - Below Head | 0.750" (19.05mm) 3/4" |