
Essentra Components
Product No:
090632025T
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
KNURLED THUMB SCREW 6-32 THREAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2185
0.2185
5
0.1862
0.931
10
0.15485
1.5485
25
0.14516
3.629
50
0.13908
6.954
100
0.123595
12.3595
250
0.117382
29.3455
500
0.111207
55.6035
1000
0.105032
105.032
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Essentra Components |
| Type | Thumb Screw |
| Series | MicroPlastics |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Nylon |
| Drive Type | - |
| Thread Size | #6-32 |
| Head Diameter | 0.360" (9.14mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Knob |
| Length - Overall | 0.525" (13.34mm) |
| Base Product Number | 090632025 |
| Length - Below Head | 0.250" (6.35mm) 1/4" |