
Essentra Components
Product No:
091032200TEG
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
KNURLED SLOTTED THUMB SCREW, NAT
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.1995
0.1995
5
0.1767
0.8835
10
0.15105
1.5105
25
0.12578
3.1445
50
0.11837
5.9185
100
0.113335
11.3335
250
0.100738
25.1845
500
0.095703
47.8515
1000
0.090668
90.668
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Essentra Components |
| Type | - |
| Series | MicroPlastics |
| Package | Bulk |
| Plating | - |
| Features | - |
| Material | Nylon |
| Drive Type | Slotted |
| Head Height | 0.305" (7.75mm) |
| Thread Size | #10-32 |
| Head Diameter | 0.395" (10.03mm) |
| Product Status | Active |
| Screw Head Type | Knob |
| Length - Overall | 2.305" (58.55mm) |
| Base Product Number | 091032200 |
| Length - Below Head | 2.000" (50.80mm) 2" |