
HARTING
Product No:
09120073001
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
INSERT MALE 7POS CRIMP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
12.16
12.16
10
10.7768
107.768
25
10.3626
259.065
50
9.94802
497.401
100
9.395405
939.5405
250
8.566416
2141.604
500
8.013744
4006.872
1000
7.35054
7350.54
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | HARTING |
| Size | 3A |
| Color | Gray |
| Gender | Male |
| Series | Han® Q |
| Package | Bulk |
| Contact Type | Han® D |
| Connector Type | Insert without Contacts |
| Contact Finish | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 600V |
| Contact Material | - |
| Housing Material | Polycarbonate (PC) |
| Termination Style | Crimp |
| Base Product Number | 09120073 |
| Number of Positions | 7 |
| Current Rating (Amps) | 10A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |