
HARTING
Product No:
09140123102
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
HAN DD 12PIN MODULE FEMALE CRIMP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.871
5.871
10
5.30955
53.0955
25
5.01562
125.3905
50
4.89345
244.6725
100
4.64873
464.873
250
4.159442
1039.8605
500
3.91476
1957.38
1000
3.425415
3425.415
2500
3.254149
8135.3725
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | HARTING |
| Size | - |
| Color | Gray |
| Gender | Female |
| Series | Han-Modular® |
| Package | Bulk |
| Contact Type | Han® D |
| Connector Type | Module without Contacts |
| Contact Finish | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 250V |
| Contact Material | - |
| Housing Material | Polycarbonate (PC) |
| Termination Style | Crimp |
| Base Product Number | 09140123 |
| Number of Positions | 12 |
| Current Rating (Amps) | 10A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |