
HARTING
Product No:
09140273122
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
HAN SHIELDED MODULE 27PIN FEMALE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.582
18.582
10
16.27445
162.7445
25
15.57126
389.2815
50
15.0689
753.445
100
14.566635
1456.6635
250
13.762954
3440.7385
500
13.361142
6680.571
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | HARTING |
| Size | - |
| Color | Gray |
| Gender | Female |
| Series | Han-Modular® |
| Package | Bulk |
| Contact Type | - |
| Connector Type | Module without Contacts |
| Contact Finish | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 32V |
| Contact Material | - |
| Housing Material | Polycarbonate (PC) |
| Termination Style | Crimp |
| Base Product Number | 09140273 |
| Number of Positions | 27 |
| Current Rating (Amps) | 4A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |