
HARTING
Product No:
09140363001
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
HAN HIGH DENSITY 36PIN MODULE MA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.678
10.678
10
9.4677
94.677
25
9.10328
227.582
50
8.73905
436.9525
100
8.2536
825.36
250
7.525368
1881.342
500
7.039842
3519.921
1000
6.457245
6457.245
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | HARTING |
| Size | - |
| Color | Gray |
| Gender | Male |
| Series | Han-Modular® |
| Package | Bulk |
| Contact Type | - |
| Connector Type | Module without Contacts |
| Contact Finish | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 32V |
| Contact Material | - |
| Housing Material | Polycarbonate (PC) |
| Termination Style | Crimp |
| Base Product Number | 09140363 |
| Number of Positions | 36 |
| Current Rating (Amps) | 4A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |