
HARTING
Product No:
09160283101
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
HAN 28DD FEMALE CRIMP INSERT
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
20.3205
20.3205
10
17.7973
177.973
25
17.02856
425.714
50
16.47946
823.973
100
15.930075
1593.0075
250
15.051192
3762.798
500
14.611741
7305.8705
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | HARTING |
| Size | 10A |
| Color | Gray |
| Gender | Male |
| Series | Han® DD |
| Package | Bulk |
| Contact Type | Han® D |
| Connector Type | Insert without Contacts |
| Contact Finish | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 250V |
| Contact Material | - |
| Housing Material | Polycarbonate (PC) |
| Termination Style | Crimp |
| Base Product Number | 09160283 |
| Number of Positions | 28+Ground |
| Current Rating (Amps) | 10A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |