0925-104H
API Delevan Inc.
Product No:
0925-104H
Description:
FIXED IND 100UH 51MA 16.8 OHM TH
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±3%
Inductance 100 µH
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
DC Resistance (DCR) 16.8Ohm Max
Current Rating (Amps) 51 mA
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 10.5MHz
Current - Saturation (Isat) 51mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz